West Coast Swing

Chcecie się świetnie bawić w wolnym czasie i poznać taniec, który można zatańczyć do praktycznie każdej piosenki? Przyjdźcie na zajęcia lub warsztaty West Coast Swing!

Chcecie wiedzieć, co to za taniec?

West Coast Swing (w skrócie: WCS lub West) to taniec w parach, który powstał w USA. Jego historia sięga lat 50-tych XX-tego wieku, więc jest stosunkowo nową formą taneczną. Wywodzi się z lindy hopa i stąd jego swingowa historia, z jazz’em i blues’em w tle. Najważniejsze jest jednak to, że West to ciągle rozwijający się taniec, który dostosowuje się do obecnie panujących trendów muzycznych. Dzięki temu może być tańczony do większości muzyki słyszanej w radio: od pop’u, przez r’n’b i hip hop, po niektóre kawałki rock’owe. Duże zróżnicowanie muzyki, do której może być tańczony, możliwości improwizacji jakie daje i wszechstronność powodują, że jest obecnie najbardziej swobodnym i uniwersalnym tańcem jaki istnieje.

Taniec naturalny, może nie najłatwiejszy na początku, ale dający najwięcej radości, już od pierwszego zetknięcia się z nim na parkiecie – zdecydowanie polecamy i zachęcamy do spróbowania :) Zapraszamy na nasze regularne praktisy oraz zajęcia, na których będziecie dobrze się bawić i poznacie jeden z najlepszych tańców, jakim dla nas jest West Coast Swing.

Wywiad z nami na temat WCS w Polskim Radiu Czwórka

Link do pełnego artykułu: Taniec jak terapia. Pomaga szczęśliwie żyć?